Kırım Tatarlarının Acısını Paylaşıyoruz
Kırım Tatarlarının Acısını Paylaşıyoruz
18 Mayıs 1944, Kırım Tatarlarının kadim vatanları Kırım’dan koparılarak tümüyle Orta Asya ve Sibirya bölgesine sürüldüğü feci bir sürecin başlangıç günüdür. 400 bin Kırım Tatarının en az üçte birinin hayatını kaybettiği soykırım mahiyetli bu süreçte hayatını kaybeden bütün Kırım Tatarlarına rahmet diliyoruz. Kırım Tatarlarına benzer biçimde soykırım ve sürgüne uğratılan Çerkeslerin ahfadı olarak birçok noktada aynı kaderi paylaştığımız Kırım Tatar halkının acısını derinden hissediyor, günümüzde de maruz bırakıldıkları zulmün son bulmasını temenni ediyoruz.
Ankara Çerkes Derneği
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.