15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye’de mevcut yönetimin darbe yapılarak değiştirilmesi amacıyla bir hareket gerçekleştirilmiştir. Türkiye’de artık tarihin tozlu yaprakları arasında kötü bir anı olarak kalan “Darbe” geleneği bir kez daha çirkin yüzünü göstermiştir. Bilgiler net olmamakla birlikte; resmi açıklamalara göre Türk silahlı Kuvvetleri bünyesindeki bir grup, emir-komuta zincirine bağlı olmaksızın ülke yönetimine el koymaya kalkışmıştır. Bu kalkışma esnasında devletin kurumları ve Türkiye Büyük Millet Meclisi bile saldırıya uğramıştır. Pek çok ölü ve yaralı bulunmaktadır. İçinde bulunduğumuz toplumun bir parçası olarak gelişmeleri kaygı ile izlemekteyiz. Gerekçesi ne olursa olsun demokrasinin askıya alınarak, seçilmiş hükümetin zor kullanılarak değiştirilmeye çalışılması kabul edilemez. Bu darbe girişimini lanetliyor ve kınıyoruz. Sorumlularının yakalanarak yargı önünde hesap vermelerini diliyoruz. Bu olaylarda hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara da geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.
Çerkes Derneği
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.