Karaçaylar Geri Dönüşlerini Kutladı
![Karaçaylar Geri Dönüşlerini Kutladı](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/karachay.jpg)
Karaçaylar Geri Dönüşlerini Kutladı
Karaçay halkının zorla topraklarından çıkartılmasından sonra geri dönüşlerinin 55nci yıldönümü Karaçay-Çerkes Cumhuriyetinin çeşitli il ve ilçelerinde kutlandı.Karaçay halkının zorla topraklarından çıkartılmasından sonra geri dönüşlerinin 55nci yıldönümü Karaçay-Çerkes Cumhuriyetinin çeşitli il ve ilçelerinde kutlandı.
Topraklarından sürüldükten 14 yıl sonra 3 Mayıs 1957’de Karaçay halkı tarihi topraklarına geri dönebilmişti. 2 Kasım 1943’te Kazakistan ve Orta Asya’ya sürülen Karaçaylardan geri dönen ilk kafile 55 yıl önce tren yoluyla Erken-Şakar köyüne dönmüştü.
Etkinlikler sürgün sırasında yaşamını kaybeden kurbanların anısına inşa edilen anıta çiçek bırakılara Karaçayevsk’te başladı. Daha sonra Çerkes’te büyük bir kalabalık toplandı.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.