Karaçay-Çerkes'de Atlı Yürüyüşe Engel
![Karaçay-Çerkes'de Atlı Yürüyüşe Engel](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/ride_view.jpg)
Karaçay-Çerkes'de Atlı Yürüyüşe Engel
Kavkaz-uzel haber sitesinde yayınlanan bir habere göre Karaçay-Çerkes’de Adige Bayrağı Günü polis tarafından engellendi.Kavkaz-uzel haber sitesinde yayınlanan bir habere göre Karaçay-Çerkes’de Adige Bayrağı Günü polis tarafından engellendi.
Haberde belirtildiğine göre 15 kişiden oluşan genç Adige grubu sabah Karaçay-Çerkes’in Khabez Bölgesi’nin Zhako köyünden atlı yürüyüşüne başladı.
Bavuko köyü yakınlarında polis tarafından durdurulan grubun atlarla Çerkesk şehrine girmelerine izin verilmedi. Genç grubu sadece şehre atlı konvoyla girerek şehirde düzenlenen “Adige Djegu” (Adige Düğünü)’a katılanlara bir Adige bayrağı vereceklerini ve hiçbir olaya sebebiyet vermeden dağılacaklarını bildirdi.
Polis katılımcılara isterlerse atsız olarak şehre girebileceklerini ve dans edip kutlama yapabileceklerini fakat atlarla şehre girmelerinin yasadışı olduğunu söyleyerek izin vermedi. Adige Djegu atlı kafilenin yokluğunda yapılarak bitirildi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.