Göksun Çerkes Derneği Başkanı Oktay Oğuz’un Çerkesya Gençlik Kampı’nda bir genç kızımıza yönelik gerçekleştirdiği cinsel istismar teşebbüsünden dolayı derin bir üzüntü duyuyor; bu durumu şiddetle kınıyoruz.
Çerkes dernekleri olarak amacımız, saygı ve dayanışma çerçevesinde bir arada yaşayabilmeyi güçlendirmek, gençlerimizi gelenek ve göreneklerimize göre yetiştirerek kültürümüze sahip çıkmaktır. Bu tür saldırgan davranışlar, hem toplumumuzun hem de derneklerimiz değerlerine aykırıdır ve kabul edilemez.
Buna benzer olayların tekrar yaşanmaması, gerekli önlemlerin alınarak suçluların adalet önünde hesap vermesi için elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizi belirtmek istiyoruz. Halkımızın güvenliğini ve huzurunu sağlamak yönünde üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekte kararlıyız. Her türlü taviz, şiddet ve benzeri kötü davranışlarla mücadelede gerekli adımları atmaya devam edeceğiz. Toplumumuzda hoşgörü, saygı ve empatinin hâkim olduğu bir geleceğe ulaşmak adına birlikte yol almaya devam edeceğiz.
Genç kızımıza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; bütün üyelerimizi değerlerimize sahip çıkmaya ve birbirimize destek olmaya davet ediyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.