Derneğimiz tarafından düzenlenmekte olan “Uluslararası Kısa Film Yarışmasına” teorik destek sağlamak ve katılımcıları bilgilendirmek amacıyla düzenlenen atölye çalışmalarımız bir haftalık aradan sonra kaldığı yerden devam etti.
5 Nisan Cumartesi günü değerli hemşehrimiz, usta kameraman Sezai Zabun'un katkılarıyla gerçekleşen kamera atölyesinde katılımcılar kamera çekimlerinde bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken pek çok şeyin yanı sıra, çekimlerde kullanılan pek çok ekipmanın işlevleri ve kullanımı hakkında bilgi sahibi oldu.
6 Nisan Pazar günü uzman bir görüntü yönetmeni olduğu gibi, değerli bir fotoğraf sanatçısı da olan Maruf Şinik yönetiminde görüntü yönetimi atölyesi gerçekleştirildi. Bu atölye çalışmasında da, teorik bilgiler kadar mevcut ekipmanlarla yapılan uygulamalar keyifli bir öğrenme süreci yaşattı.
Bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Sezai Zabun ve Sayın Maru Şinik'e teşekkür ederiz.
İlerleyen zamanlarla başka alanlarda da atölye çalışmaları hazırlıkları yapılmaktadır. Hazırlıkla netleştiğinde değerli katılımcılara bilgi verilecektir.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.