Kafkasya'da Rus Milliyetçiliği Yükselişte mi?
![Kafkasya'da Rus Milliyetçiliği Yükselişte mi?](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/nationalistslavs.jpg)
Kafkasya'da Rus Milliyetçiliği Yükselişte mi?
Stavropol’da güvenlik güçleri “Rus Emek Hareketi”nin “Rus Kafkasya İçin” sloganı altında izinsiz gösteri yapmak isteyen grubu güvenlik güçleri engelledi.Stavropol’da güvenlik güçleri “Rus Emek Hareketi”nin “Rus Kafkasya İçin” sloganı altında izinsiz gösteri yapmak isteyen grubu güvenlik güçleri engelledi.
“Stavropol Slavları Birliği” tarafından organize edilen eylemin General Yermolov Meydanında başlaması planlanmıştı. “VKontakte” sosyal ağında eyleme 1200 kişi katılacağını belirtmişti. Kavkaz-Uzel’e adının gizli kalmasını isteyen bir haber kaynağının bildirdiğine göre yürüyüşün organizatörleri Stavropol yöneticilerine herhangi bir bildirimde bulunmadı. Bu nedenle güvenlik güçleri yürüyüşü engellemek için her türlü yola başvurmaları konusunda uyarıldı.
10 kadarı kadın olmak üzere yaklaşık 80 kişilik genç bir grup ellerinde Rus bayraklarıyla meydana gelirken güvenlik güçleri General Yermolov Bulvarı girişini kapatarak göstericilerin girişine izin vermedi.
Bir süre sonra grup otobüs duraklarına yönelerek dağıldı. Bu sırada küçük bir grup “Zafer Rusya’nın!” ve “Rus Kafkasya İçin” sloganları atarak ara sokaklarda kalabalığa karıştı.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.