Sonraki

Önceki

Kafkas Derneği Yeni Yönetimini Seçti


Kafkas Derneği Yeni Yönetimini Seçti

Ankara Kafkas Derneği Olağan Genel Kurulu 26 Haziran 2011 Pazar günü dernek binasında saat 10:00’da başladı.

Genel Kurula yoklama, saygı duruşu ve divanın seçimi ile başlandı. Divanda Yahya Gış, Sema Yılmaz ve Sine Baykaldı görev aldılar.
Gündemin tüzük değişikliği maddesinde Ankara Kafkas Derneği Tüzüğü'nün 1. maddesinde yer alan isim değişikliği konusundaki önerge görüşüldü. Katılımcılar bu konudaki görüş ve önerilerini sundular.
Divana sunulan, “Yıllarca mahrum bırakılan Çerkes isminin rahatça kullanılması ve Kafkas Derneği’nin kuruluşunun 50. yılına girerken Çerkes Derneği adını kullanarak gururla taşınması gerektiği” konulu önerge ile isim değişikliği oylamaya sunuldu. Önerge oy birliği ile kabul edildi ve Kafkas Derneği adının Çerkes Derneği olarak değiştirilmesine karar verildi.
Yapılan konuşmalar ve slayt gösterilerinin ardından yönetime aday olan 2 liste kendilerini ve programlarını tanıttılar. Daha sonra yeni yönetim kurulu seçimi için oylama başladı.
Genel kurulda kullanılan 325 oyun 186’sını alan Zefes (Birlik) Grubu Yinal Kozok başkanlığında ÇERKES Derneği'nin yeni Yönetim Kurulu olarak seçildiler.
“Sen Gelmezsen Bir Eksiğiz” sloganı ile yola çıkan genç yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diliyoruz.

11352 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: