Kafkas Derneği Yeni Yönetimini Seçti
![Kafkas Derneği Yeni Yönetimini Seçti](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/yonetimkrl.jpg)
18 Ağustos 2011, Perşembe
Kafkas Derneği Yeni Yönetimini Seçti
Ankara Kafkas Derneği Yeni Yönetimini Seçti ve Adı Ankara Çerkes Derneği Olarak DeğiştirildiAnkara Kafkas Derneği Olağan Genel Kurulu 26 Haziran 2011 Pazar günü dernek binasında saat 10:00’da başladı.
Genel Kurula yoklama, saygı duruşu ve divanın seçimi ile başlandı. Divanda Yahya Gış, Sema Yılmaz ve Sine Baykaldı görev aldılar.
Gündemin tüzük değişikliği maddesinde Ankara Kafkas Derneği Tüzüğü'nün 1. maddesinde yer alan isim değişikliği konusundaki önerge görüşüldü. Katılımcılar bu konudaki görüş ve önerilerini sundular.
Divana sunulan, “Yıllarca mahrum bırakılan Çerkes isminin rahatça kullanılması ve Kafkas Derneği’nin kuruluşunun 50. yılına girerken Çerkes Derneği adını kullanarak gururla taşınması gerektiği” konulu önerge ile isim değişikliği oylamaya sunuldu. Önerge oy birliği ile kabul edildi ve Kafkas Derneği adının Çerkes Derneği olarak değiştirilmesine karar verildi.
Yapılan konuşmalar ve slayt gösterilerinin ardından yönetime aday olan 2 liste kendilerini ve programlarını tanıttılar. Daha sonra yeni yönetim kurulu seçimi için oylama başladı.
Genel kurulda kullanılan 325 oyun 186’sını alan Zefes (Birlik) Grubu Yinal Kozok başkanlığında ÇERKES Derneği'nin yeni Yönetim Kurulu olarak seçildiler.
“Sen Gelmezsen Bir Eksiğiz” sloganı ile yola çıkan genç yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diliyoruz.
Genel Kurula yoklama, saygı duruşu ve divanın seçimi ile başlandı. Divanda Yahya Gış, Sema Yılmaz ve Sine Baykaldı görev aldılar.
Gündemin tüzük değişikliği maddesinde Ankara Kafkas Derneği Tüzüğü'nün 1. maddesinde yer alan isim değişikliği konusundaki önerge görüşüldü. Katılımcılar bu konudaki görüş ve önerilerini sundular.
Divana sunulan, “Yıllarca mahrum bırakılan Çerkes isminin rahatça kullanılması ve Kafkas Derneği’nin kuruluşunun 50. yılına girerken Çerkes Derneği adını kullanarak gururla taşınması gerektiği” konulu önerge ile isim değişikliği oylamaya sunuldu. Önerge oy birliği ile kabul edildi ve Kafkas Derneği adının Çerkes Derneği olarak değiştirilmesine karar verildi.
Yapılan konuşmalar ve slayt gösterilerinin ardından yönetime aday olan 2 liste kendilerini ve programlarını tanıttılar. Daha sonra yeni yönetim kurulu seçimi için oylama başladı.
Genel kurulda kullanılan 325 oyun 186’sını alan Zefes (Birlik) Grubu Yinal Kozok başkanlığında ÇERKES Derneği'nin yeni Yönetim Kurulu olarak seçildiler.
“Sen Gelmezsen Bir Eksiğiz” sloganı ile yola çıkan genç yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diliyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.