Sonraki

Önceki

KAFFED'den bir şeffaf yönetim uygulaması


KAFFED'den bir şeffaf yönetim uygulaması

Yönetim Kurulu kararlarını yakından izleyin

KAFFED (BASIN) 30-01-2012 -
Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED), şeffaf yönetim ilkesinin gereği olarak bundan sonra, Yönetim Kurulu toplantılarında alınan kararları doğrudan haberlerle soydaşlarıyla paylaşacak.

KAFFED'in yeni uygulaması bugün internet üzerinden başlatılacak. Federasyonumuzun web sayfasında yayımlanacak kararlar, sosyal medya aracılığıyla da yayılacak. Nart Dergisi okurları da kararları dergisinden izleyebilecek. Federasyonun işleyişi hakkında daha sağlıklı bilgi sahibi olan soydaşlarımız, görüş ve önerilerini Ankara'ya göndererek, KAFFED'in politikalarının belirlenmesinde daha etkin rol oynayabilecek.

Bu kapsamda Yönetim Kurulu'nun 21 Ocak'ta KAFFED Genel Merkezi'nde düzenlediği toplantıda alınan kararları ana hatlarıyla saygıdeğer soydaşlarımızın dikkatine sunuyoruz:

Abhazya-Adıgey-Kabardey çalışma grupları:
2011-2013 Abhazya, Adıgey-Kıyı Boyu Şapsığ ve Kabardey&Balkar-Karaçay&Çerkes çalışma grupları belirlendi. 

Özkan ÇOKLAR, Mesut AKMAN, Önal KOBAŞ, İrfan OKUYUCU, Ulvi ÖZCAN, Nihat YILMAZ ve Emrullah KAP’ın  Abhazya Çalışma Grubu olarak atandı. Adıgey-Kıyı Boyu Şapsığ Çalışma Grubu'na Yıldız ŞEKERCİ, Turan AKIN, Sevinç ÖZDEN, Eyüp BALOĞLU, Aydın ÖZDEMİR, Ahmet ÖZEL’in atanırken; Kabardey&Balkar-Karaçay&Çerkes Çalışma Grubu da Bersis KARABULUT, Rahmi TUNA, Faruk ASLANDOK, Ümit DUMAN, Demir KIZILKAYA, Bayar ŞIRAYDER ve Neşet DUMAN’dan oluştu.

Komisyonlar belirlendi:
Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca komisyonlara ilişkin çalışma ilkeleri ve görev dağılımları da belirlendi. Bu kapsamda, Türkiye'nin önemli gündem maddelerinden biri olan yeni anayasa sürecinde, Federasyonumuz tarafından TBMM’ye sunulan anayasa raporumuza ilişkin gelişmeler ve bundan sonra atılacak adımlar konusunda koordinasyon görevi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen'e verildi. Toplantıda, diğer komisyonlar ve koordinatörleri şöyle belirlendi:

- Anavatana Dönüş çalışmaları / Genel Başkan Vacit KADIOĞLU.
- STK ve Siyasi partiler  ile ilişkiler / Genel Başkan yardımcısı Hasan SEYMEN.
- Federasyon Gençlik Komisyonunun oluşturulması / Eğitim -Teşkilat Sekreteri  Filiz ÇELİK ve Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Sami YAVUZ.
- Anadil Komisyonunun oluşturulması / Genel Sekreter Murat CANLI.
- Mali Komisyon / Mali Sekreter  Hasbi YILMAZ, Yönetim Kurulu Yedek Üyesi  Neşet DUMAN ve Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Birgül HIZAL.
- AB ile İlişkiler - İnsan Hakları  ve UNPO ile ilişkiler / Yönetim Kurulu Üyesi Erol TAYMAZ.
-  Basın - Yayın Kurulunun oluşturulması / Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Fırat KOZOK.
- Tüzük Tadil Komisyonu / Genel Başkan Yardımcısı Doğan DUMAN
- Soçi Olimpiyatları ve  Sürgün’ün 150. Yılı ile ilgili olarak yapılacak çalışmalar ve oluşturulacak komisyon / Genel Sekreter Murat CANLI.
- Kadın Komisyonun oluşturulması / Yıldız ŞEKERCİ.
- Uluslararası Dil Konferansı / Genel Sekreter Murat CANLI.
- Nart Akademisi / Şamil JANE.

8 koordinatör dernek belirlendi: Yönetim Kurulu, yapılan görüş alış-verişinin ardından 8 bölgeye ilişkin koordinatör dernekleri de belirledi. Buna göre koordinatör dernekler şunlardan oluşacak:
1. Bölge: Çerkes Derneği  (Ankara)   
2. Bölge: İstanbul Kafkas Derneği (Bağlarbaşı)
3. Bölge: Bursa Çerkes Kültür Derneği
4. Bölge: Genel Merkez
5. Bölge: Sakarya Kafkas Kültür Derneği
6. Bölge: Turhal Kafkas  Kültür Derneği
7. Bölge: Adana Çerkes Kültür Derneği
8. Bölge: Bursa Çerkes Kültür Derneği

Etkinlik takvimi belirlenecek:
Toplantıda ayrıca 2012 yılı Sosyal Etkinlikleri ve Eğitim Etkinlikleri takviminin ilgili sekreterlikler tarafından bir sonraki yönetim kurulu toplantısına kadar Genel Sekreterliğe iletilmesine oy birliği ile karar verildi.

11695 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: