KAFFED’den Ankvab’a saldırıya kınama
![KAFFED’den Ankvab’a saldırıya kınama](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/ankvab_1.jpg)
KAFFED’den Ankvab’a saldırıya kınama
KAFFED (BASIN) 22-02-2012 - Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Yönetim Kurulu, Abhazya Devlet Başkanı Aleksandr Ankvab’a yapılan saldırıyı kınadı.Saldırıyı lanetliyoruz
Saldırı haberinin ardından Abhazya’daki yetkililerle görüşen KAFFED yönetim kurulu, gelişmeleri web sayfasında duyurduktan sonra yayımladığı mesajla saldırıyı kınadı. KAFFED’in mesajı şöyle:
“Sayın Devlet Başkanımız Aleksandr Ankvab’a yönelik sabah saatlerinde yapılan suikast girişiminden derin üzüntü duyduk.
Olayda, Sayın Ankvab’ın iki korumasının yaşamını yitirmesi üzüntümüzü daha da katlamıştır. Ancak, unutulmamalıdır ki, bu saldırı, Sayın Ankvab’ın nezdinde, bağımsız, özgür Abhazya’ya yapılan bir saldırıdır.
Biz Türkiye’de yaşayan Çerkesler olarak bu saldırının özgür Abhazya’yı birbirine daha da kenetleyeceğinden eminiz. Sayın Devlet Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yaşamını yitiren iki kardeşimize de Allah’tan rahmet dilerken, bu hain pusuyu gerçekleştiren zihniyeti ve bundan medet umanları da şiddetle kınıyoruz.”
KAFFED'in Abhazya'ya gönderdiği mesajı görmek için tıklayınız... (İngilizce PDF)
![](en_EN/images/news/editor/kaffed-logo.jpg)
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.