KAFFED, soydaşlarının taleplerini TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır'a iletecek
![KAFFED, soydaşlarının taleplerini TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır'a iletecek](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/suriye_baas.jpg)
KAFFED, soydaşlarının taleplerini TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır'a iletecek
06.02.2012 |
|
TBMM'de Suriye mesaisi KAFFED (BASIN) 06-02-2012- Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED), Suriye'deki soydaşlarının taleplerini bu kez de TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı AKP'li Volkan Bozkır'a iletecek. KAFFED'in Suriye'deki Çerkeslerin Anavatan'a dönüş taleplerinin gerçekleşmesi konusundaki çalışmaları TBMM'den destek bulmuştu. Geçtiğimiz haftalarda KAFFED'i ziyaret eden Dışişleri Komisyonu üyesi CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay, Başkan Vacit Kadıoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen ve Yönetim Kurulu Üyesi Yıldız Şekerci ile görüşerek konu hakkında bilgi almıştı. Tunay, konuyu Komisyon Başkanı AKP'li Volkan Bozkır'a da ileteceğini belirtmişti.
KAFFED'in
diplomatik alanda yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde Suriyeli soydaşların
durumu TBMM gündeminde kalmaya devam edecek. Kadıoğlu başkanlığındaki
heyet, bu kez de çarşamba günü Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır
ile görüşecek. Görüşmede Suriyeli soydaşların taleplerine ilişkin bir
dosya Bozkır'a sunulacak. |
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.