Sonraki

Önceki

KAFFED Konferans Düzenliyor: 2015 GENEL SEÇİMLERİ VE ÇERKESLER


KAFFED Konferans Düzenliyor: 2015 GENEL SEÇİMLERİ VE ÇERKESLER

Kaffed, 7 Mart Cumartesi günü "2015 Genel Seçimleri ve Çerkesler" konulu konferans düzenliyor. Konferansa ilişkin web sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Türkiye Haziran ayında yapılacak genel seçimin atmosferine giriyor. Siyasi partiler ve adaylar seçim hazırlıklarına başladılar bile. Kritik bir döneme denk gelen ve bu ülkedeki siyasi yapılanmaların geleceğini belirleyecek olan genel seçimlerin, kimlik ve kültürel varoluş mücadelesi veren biz Çerkeslerin geleceğini de önemli ölçüde etkileyeceği açıktır.

Bu nedenle Çerkes ulusal bilincine sahip, kendi bireysel dünya görüşü ve siyasi anlayışına göre oy kullanacak seçmenlerimizin sorumluğu bir kat daha fazla olacaktır. Bu ülkenin yurttaşı olarak daha demokratik ve daha müreffeh bir Türkiye için oy kullanırken, seçime katılan parti veya adayların Çerkes ulusal sorununa bakış açıları, bu sorunların çözümüne dair plan ve projeleri ve bu plan ve projeleri yerine getirme iradeleri açısından da değerlendirilmesi gerekecektir.

Kafkas Dernekleri Federasyonu olarak 7 Mart 2015 Cumartesi günü Ankara’da, Çerkeslerin demokratik taleplerinin gündeme getirilmesi ve seçim sürecinde siyasi partiler ve adayların bu taleplere ilişkin yaklaşımlarının kamuoyu ile paylaşılmasını sağlamak amacıyla 2015 Genel Seçimleri ve Çerkesler konferansını düzenliyoruz.

Konferans iki panelden oluşacaktır.

İlk panelde, TBMM'nde grubu bulunan siyasi parti temsilcileri, 2015 Genel Seçimleri ve Çerkeslere ilişkin partilerinin görüş ve yaklaşımlarını sunacaklardır.

İkinci panelde, Çerkeslerin sorularını ve taleplerini önemseyen, bunları siyasi gündemlerine alan adaylar, bu konudaki programlarını ve beklentilerini kamuoyu ile paylaşacaklardır.

Bu konferansın aktif katılımlarla gerçekleşmesi, Çerkeslerin demokratik taleplerinin kamuoyuna duyurulmasını sağlayacaktır. Ayrıca bu konferansın, seçimde ortak bir siyasi tavır belirlenmesi ve demokratik hak mücadelesinde ortak akıl oluşturmasına katkıda bulunacağını umuyoruz.

Çerkeslerin demokratik taleplerine duyarlı herkesi konferansımıza davet ediyoruz.

Kafkas Dernekleri Federasyonu


Not: Konferansın ikinci panelinde yer almak isteyen milletvekili adaylarının en geç 2 Mart 2015 günü saat 17:30'a kadar Kaffed Genel Merkezi'ne telefon veya e-posta ile başvurması gerekmektedir.

Konferans programı ve katılımcılar 4 Mart 2015 günü ilan edilecektir.
http://www.kaffed.org/haberler/federasyondan/item/2528-konferans-2015-genel-se%C3%A7imleri-ve-%C3%A7erkesler.html

8056 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: