Sonraki

Önceki

Kaffed Başkanı Sayın Yaşar Askankaya'ya Başarılar Dileriz


Kaffed Başkanı Sayın Yaşar Askankaya'ya Başarılar Dileriz

Kafkas Dernekleri Federasyonu 6.Olağan Genel Kurulu 23-24 Kasım 2013 Tarihlerinde Ankara Tes-İş Sendikası Toplantı Salonunda Yapıldı.

Genel Başkan Vacit Kadıoğlu'nun Açılış konuşması ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti.

Sırasıyla CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, AKP Ankara İl Başkanı Murat Alpaslan, Abhazya Dışişleri Bakanlığı Türkiye ve Ortadoğu Temsilcisi Alyas Asabua, DÇB Genel Başkan Yardımcısı Hafıtze Muhammed, Mazlumder Genel Başkanı  Ahmet Faruk Ünsal birer konuşma yaptılar. 

Daha sonra Genel kurula gelen telgraflar, mesajlar okundu. 

KAFFED'in 2011-2013 dönemi faaliyet raporu sunum eşliğinde KAFFED Eğitim ve Teşkilatlanma Sekreteri Filiz Çelik tarafından okundu. Genel Mali Sekreter Hasbi Yılmaz'ın okuduğu Mali raporun ardından Divana verilen önergeler okundu, katılımcılar görüşlerini bildirdi ve önergeler delegeler tarafından oylandı. Önergelerden biri de Federasyonun isminin Çerkes Dernekleri Federasyonu olarak değiştirilmesi yönünde idi. Oylama sonucunda 122 evet, 66 hayır ve 8 çekimser oy ile 3/2 lik çoğunluk sağlanamadığı için önerge kabul edilmedi.

Yeni yönetim için başkan adayı olan Yaşar Aslankaya ve Erdoğan Boz'un yaptıkları konuşmalar ile yönetim kurulu adaylarının kendilerini tanıtmalarının ardından oylamaya geçildi. 91'e karşı 114 oy ile Yaşar Aslankaya yeni Genel başkan seçildi.

12828 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: