Kabardey-Balkar’da Diriliş Günü Kutlanıyor
![Kabardey-Balkar’da Diriliş Günü Kutlanıyor](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/balkar_1.jpg)
Kabardey-Balkar’da Diriliş Günü Kutlanıyor
Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’nde Diriliş Günü kutlanıyor. SSCB Yüksek Konseyi Başkanlığı 28 Mart 1957 yılında Kabardey-Balkar SSÖC’nin yeniden kurulmasına karar verdi ve 13 yıllık sürgünden sonra Balkarların geri dönüşüne izin verdi.
Diriliş Günü 1994 yılında Balkarların Stalin tarafından Orta Asya ve Kazakistan’a sürülmelerinin 50. Yıldönümünü anmak üzere kabul edildi.
Kabardey-Balkar başkanı Arsen Kanokov devletin kuruluşunun 55. Yıl dönümünü kutlayan bir konuşma yaptı.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.