İstanbul Çerkes Derneği kuruluşunun birinci kuruluş yılı programını 27.01.2013 tarihinde Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi`nde düzenlediği bir gece ile gerçekleştirdi.
İstanbul’lu soydaşlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleşen gecede, Ankara Çerkes Derneği Elbruz Halk Dansları Topluluğu ve Elbruz Müzik Grubu da sahne aldı.
Basının da yoğun ilgi gösterdiği gecede Şahin Arıkan, Tambi Cimuk, Betül Bilgin ve İshak Akbay`ın Çerkesce şarkıları da geceye ayrı bir renk kattı.
Geleneksel Çerkes kıyafetleri defilesi ve geleneksel Çerkes mahalli düğünü ile gece son buldu.
İlgili haber linkleri
http://www.iha.com.tr/cerkesler-istanbulda-bulustu-260816-haber http://www.zaman.com.tr/null_istanbuldaki-cerkesler-ozel-gecede-bulustu_2046664.html
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.