İslamey Ankara'daydı
18 Ağustos 2011, Perşembe
İslamey Ankara'daydı
Adigey Cumhuriyeti Müzik ve Halk Dansları Topluluğu – İslamey 24 Temmuz 2011 Pazar akşamı Çerkes Derneği’nin davetlisi olarak geldiği Ankara’da bir konser verdi.Adige müziğinin ve folklorunun birbirinden güzel örneklerini sergileyen topluluk Ankaralı Çerkes ve sanatseverlerin beğenisini kazandı. Yaklaşık 600 kişinin izlediği konser büyük bir coşku yarattı.
Toplulukla birlikte davetli olarak Türkiye’de bulunan Adigey Cumhuriyeti Kültür Bakanı Sayın Çemişe Gazi yaptığı konuşmada İslamey’in Türkiye’de gördüğü ilgiden oldukça memnun kaldıklarını belirtti. Anavatanda ve diasporada yaşayan Çerkeslerin güçlü bağlarla birbirine bağlanması gerektiğinin altını çizen Çemişe, Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin tarihte hiç olmadığı kadar iyi olduğu bir dönemden geçtiğimizi ve Çerkeslerin bu tarihi dönemden mutlaka faydalanmaları gerektiğini ifade etti.
Ayrıca, konser gelirinin bir kısmı Adigey Cumhuriyeti’inde geçtiğimiz aylarda yaşanan sel felaketinden zarar gören afetzedelerin yaralarının sarılmasına katkıda bulunmak üzere başlatılan kampanyaya aktarılacak.
Çerkes Derneği
Toplulukla birlikte davetli olarak Türkiye’de bulunan Adigey Cumhuriyeti Kültür Bakanı Sayın Çemişe Gazi yaptığı konuşmada İslamey’in Türkiye’de gördüğü ilgiden oldukça memnun kaldıklarını belirtti. Anavatanda ve diasporada yaşayan Çerkeslerin güçlü bağlarla birbirine bağlanması gerektiğinin altını çizen Çemişe, Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin tarihte hiç olmadığı kadar iyi olduğu bir dönemden geçtiğimizi ve Çerkeslerin bu tarihi dönemden mutlaka faydalanmaları gerektiğini ifade etti.
Ayrıca, konser gelirinin bir kısmı Adigey Cumhuriyeti’inde geçtiğimiz aylarda yaşanan sel felaketinden zarar gören afetzedelerin yaralarının sarılmasına katkıda bulunmak üzere başlatılan kampanyaya aktarılacak.
Çerkes Derneği
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.