İbrahim Yağan’a Saldırı
![İbrahim Yağan’a Saldırı](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/yagani.jpg)
18 Ağustos 2011, Perşembe
İbrahim Yağan’a Saldırı
Diaspora’da yaşayan Çerkesler olarak Anavatanımız Kafkasya’da yaşanan bazı olumsuz gelişmeleri endişeyle izlemekteyiz.Son yıllarda Kafkasya’da sivil toplum kuruluşlarının üye ve yöneticileriyle toplum önderlerine karşı artan şiddet eylemleri Türkiye’de yaşayan Çerkeslerin vicdanlarını yaralamaktadır. Bu tür eylemler Kafkasya’da demokrasinin zarar görmesine neden olmaktadır.
Bu bağlamda, 19 Temmuz tarihinde Kabardey-Balkar Khase Başkanı İbrahim Yağan’a yapılan fiziksel saldırıyı kınıyor, yetkililerden saldırganların en kısa zamanda yakalanmasını bu tür şiddet eylemlerinin tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını talep ediyoruz.
ÇERKES DERNEĞİ
Bu bağlamda, 19 Temmuz tarihinde Kabardey-Balkar Khase Başkanı İbrahim Yağan’a yapılan fiziksel saldırıyı kınıyor, yetkililerden saldırganların en kısa zamanda yakalanmasını bu tür şiddet eylemlerinin tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını talep ediyoruz.
ÇERKES DERNEĞİ
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.