İbrahim Yağan Gürcistan’daydı
![İbrahim Yağan Gürcistan’daydı](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/yagan_g.jpg)
İbrahim Yağan Gürcistan’daydı
İbrahim Yağan Gürcistan’daydıExpertclub.ge internet sitesinde yayınlanan bir habere göre Çerkesler arasında oldukça tanınmış bir sima olan İbrahim Yağan Gürcüstan’a bir ziyarette bulundu. İbrahim Yağan 1992-1993 Abhaz-Gürcü savaşında Abhazya tarafında Kabardey birliklerinin komutanı olarak yer almıştı.
Habere göre Yağan Gürcüstan’a Tiflis’te bulunan Adige Kültür Merkezi başkan yardımcısı olan arkadaşı Andro Gabisonia’nın doğum günü dolayısıyla gitti.
Andro Gabisonia’nın "ziyaretin sebebine rağmen bu bizim ilişkilerimizdeki bir dönüm noktasıdır. Gürcü ve Adigeler arasıdaki ilişkilerde yaşanan bu değişimden memnunum ve gurur duyuyorum,” dediği ifade edildi.
İbrahim Yağan 06.06.2011 tarihinde aheku.org internet sitesinde yayınlanan bir röportajında “Tiflis’e davet edilseniz gider miydiniz?” sorusuna “daveti memnuniyetle kabul etmeyi isterdim fakat Gürcüstan Abhazya’nın bağımsızlığını kabul etmediği sürece böyle bir daveti kabul edemem. Geçtiğimiz on yıl boyunca benzer davetler aldım fakat dediğim gibi Gürcüstan Abhazya’nın bağımsızlığını kabul etmediği sürece böyle bir daveti kabul edemem, orada ölen yoldaşlarımın anısına ihanet edemem,” cevabını vermişti.
http://eng.expertclub.ge/portal/cnid__11329/alias__Expertclub/lang__en/tabid__2546/default.aspx
http://justicefornorthcaucasus.info/?p=1251660660
http://www.aheku.org/page-id-2462.html
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.