Sonraki

Önceki

HOŞGELDİN ELİF YILDIZ SAVAŞ & M. ALİ GÖZÜTOK


HOŞGELDİN ELİF YILDIZ SAVAŞ & M. ALİ GÖZÜTOK

Derneğimizin 2019-2020 dönemi yeni sezon çalışmaları için “Elbruz Halk Dansları Topluluğu Minikler (4-8 yaş) Ekibi” dans eğitmenliği görevine Elif Yıldız SAVAŞ ve Memet Ali GÖZÜTOK getirilmiştir.

Düzce’nin Söğütlü(Hatip) köyünden olan (Hamıta) Elif Yıldız SAVAŞ, Ubıh’tır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu olan SAVAŞ, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 2007-2014 yılları arasında Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği Halk Dansları Topluluğu kadrosunda yer alan SAVAŞ, 2009-2011 yılları arasında İstanbul Kafkas Kültür Derneği MAZENEF Kafkas Halk Dansları Topluluğu’nda, 2011-2013 yılları arasında İstanbul Abhaz Kültür Derneği RİDADE Kafkas Halk Dansları Topluluğu’nda dansçılık yapmıştır. 2013-2016 yılları arasında İstanbul Hocapaşa Kültür Merkezi’nde sahne alan Beyazgül Teatral Dans Gösterisi’nde oyuncu olarak yer alan Elif Yıldız SAVAŞ, 2014 yılında Türkiye’nin ilk çocuk şehri Kidzmondo’da dans eğitmenliği de yapmıştır. 2016-2017 yılları arasında Düzce Adige Kültür Derneği Gençlik Komisyonu’nda yer almış ve Tızeğus Halk Dansları Topluluğu’nda dans eğitmenliği görevinde bulunmuştur.

Kayseri-Pınarbaşı Altıkesek köyünden olan (Gulbek) Memet Ali GÖZÜTOK ise Abaza’dır. Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümünden mezun olan GÖZÜTOK, evli ve bir çocuk babasıdır. İyi seviyede İngilizce bilmektedir. 8 yaşından beri Ankara Çerkes Derneği bünyesinde yer alan M. Ali GÖZÜTOK, beş yıl Elbruz Halk Dansları Topluluğu Çocuklar ekibinde, on yıl da Elbruz Halk Dansları Topluluğu’nda dansçı olarak yer almıştır. Ayrıca çeşitli yıllarda Elbruz Halk Dansları Topluluğu, Çocuklar ve Nartıj ekiplerini de büyük bir özveriyle çalıştırmıştır.

Yeni dönemde dans eğitmenlerimizin Ankara Çerkes Derneği ailesinin bir parçası olarak güzel işlere imza atacağına inancımız yüksek olup kendilerine başarılar diliyoruz.

2180 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: