Halk Dansları Hocamız Zamirbek Bijo
![Halk Dansları Hocamız Zamirbek Bijo](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/30405_409352174768_595999768_3778396_7443374_n.jpg)
Halk Dansları Hocamız Zamirbek Bijo
Kafkasya’dan Yönetim Kurulumuz tarafından davet edilen Halk Dansları Hocamız Zamirbek BijoHalk Dansları Hocamız Zamirbek Bijo Elbruz Halk Dansları Çalışmalarını başlattı.
Zamirbek Bijo Kabardey Balkar Cumhuriyeti Nalçik Şehrinde doğdu. Nalçik Devlet Üniversitesi Ekonomi Bölümünü bitiren Zamirbek Bijo Kabardinka, Hatti ve Circassian Circle ekiplerinde profesyonel olarak oynadı.
Türkiyede Kayseri ve Adana Dernekleri’nin Halk Dansları Topluluklarını çalıştırdı.
Hocamız; gençleri dil, xabze ve halk danslarını öğrenmeleri için teşvik ettiğini, gençlerimizin kültürümüzün devamı için göstereceği ilgi ve gayretin ilerisi için çok önemli olduğunu, hemşerilerimizin derneklerimize ve kültürümüze ilgi ve desteklerinin ise her geçen gün daha da arttığını söyledi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.