Gürcistan Parlamentosu'nda Soykırım Kavgası
Gürcistan Parlamentosu'nda Soykırım Kavgası
Gürcistan parlamentosunda Ermeni iddialarının "soykırım" olarak tanınmasını teklif eden milletvekili Djondi Bagaturi ile Azeri asıllı milletvekili Azer Suleymanov arasında yumruklu kavga yaşandı.Gürcistan Parlamentosu'nun 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının müzakeresini teklif eden milletvekili Djondi Bagaturi ile Azeri asıllı milletvekili Azer Suleymanov arasında yumruk yumruğa kavga yaşandı.
"Adalet İçin Birlik Partisi"nin milletvekili Djondi Bagaturi, parlamento oturumunda "Çerkes soykırımı" ile ilgili konu açarak, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddiaları için Gürcistan Parlamentosu'nun planlarının ne yönde olacağını sordu.
Bagaturi, "Çerkes soykırımını değerlendirdiğimiz zaman ben, bu meseleyi kaldırmamamız gerektiğini söylemiştim. Çünkü Çerkes meselesinin ardından Ermeni meselesi önümüze gelecekti. Diğer halklar gibi Ermeniler de parlamentomuza benzeri istekte bulundu. Vatandaşlarımız olan Ermeni kardeşlerimize şimdi ne demeliyiz" şeklinde konuştu. (Haberin tamamı için: http://www.ntvmsnbc.com/id/25343027)
Gürcistan Parlamentosu 20 Mayıs 2011 tarihinde Rusya'nın 1860 - 1870 yılları arasında Adigelere soykırım uyguladığını kabul eden bir karar almıştı.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.