Gözlemci Heyeti başkanı Abhazya'da “istenmeyen adam" ilan edildi
![Gözlemci Heyeti başkanı Abhazya'da “istenmeyen adam" ilan edildi](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/eumm.jpg)
Gözlemci Heyeti başkanı Abhazya'da “istenmeyen adam" ilan edildi
Abhazya Avrupa Birliği’nin Gürcistan’da bulunan Gözlemci Heyetinin başkanını “istenmeyen adam ilan etti.”Abhazya, Avrupa Birliği’nin Gürcistan’da bulunan Gözlemci Heyetinin başkanını “istenmeyen adam" ilan etti.
Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada AB Gözlemci Heyetinin (EUMM) başkanı Andrzej Tyszkiewicz’in aldığı çatışmacı pozisyonun tamamen anlaşılmaz olduğu ifade edildi.
Yapılan açıklamada Tyszkiewicz’in birçok cinayet ve siyasi şantaj girişimleri de dahil olmak üzere pek çok sınır ihlalini kaydetmeyi reddetmesi, görüşmeler boyunca Abhazya tarafının taleplerini yok sayması ve Abhaz halkı ve devletine yönelik saygısız tutum ve sözlerinin bu kararın alınmasında etkili olduğu belirtildi.
Açıklamada ayrıca Abhazya’nın Cenevre Görüşmeleri çerçevesinde anlaşmazlıklara barışçıl çözüm bulma çabalarına bağlılığını yinelendi ve bu görüşmelerin sonucunda oluşturulan Olay Önleme ve Karşılık Mekanizmalarının korunmasının önemini vurguladı.
Abhazya Dışişleri Bakanlığı'nı ilgili açıklaması için: Abhazya Dışişleri Bakanlığı internet sitesi
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.