Sonraki

Önceki

Gençlik Komisyonu KAFDAV’ı Ziyaret Etti


Gençlik Komisyonu KAFDAV’ı Ziyaret Etti

Gençlik Komisyonu ve Universite Kaf’ları davet üzerine Altındağ Belediyesi tarafından aslına uygun olarak yeniden inşa edilmekte olan ve Ankara’da kültürel aktivitelerin giderek yoğunlaştığı Hamamönü semtindeki iki katlı, KAFDAV’ın yeni binasına misafir oldu. Vakıf ; geniş kullanım alanı, bahçesi ve hemen karşı tarafında yapılmakta olan Kafkas Kültür Müzesi ile gençlerin yoğun ilgisini kazandı.

Kurulmakta olan ve toplumumuz için büyük bir öneme sahip bu müzede bazı objelerin eksik olduğunu, örnek davranışlı bir çok insanımız gibi tüm hemşerilerimizin bağışlayacakları yeni objeleri de o ailenin sülâle adı ve bağışlayanın adıyla metal plaketle sergilemeye hazır oluklarını belirtiyoruz.

Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Ünal ile Genel Sekreter Rahmi Aksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda KAFDAV’ın Abaza, Adige, Çeçen, Dağıstan ve Oset ayırımı olmaksızın Kafkasya ve Kafkas halklarının tarihinin ve kültürünün doğru ve kaynaklara dayalı olarak tanıtımını sağlama bakımından önemli bir işleve sahip olduğunu, bu nedenle toplumumuzun ve özellikle gençlerin vakfa sahip çıkmaları gerektiğini vurguladı. Muhittin Ünal , araştırma kütüphanesinde basılı ve dijital 20.000’i aşan materyal kaynak bulunduğunu, 35.000’in üzerinde de Osmanlı Arşiv Belgelerinin fiilen arşive kazandırıldığını ancak bunların bir bölümünün henüz kayıt aşamasında olduğunu belirtti.

2015-2016 öğretim döneminin sonuna yaklaşılmış olması nedeniyle kalan 2 ay içerisinde konusunu gençlerin belirleyeceği alanlarda uzmanlarla gençlerin 2-3 kez bir araya getirilmesi, 2016-2017 öğretim döneminde ise yine konusunu gençlerin belirleyeceği mini konferanslar ve pazar kahvaltılarının yapılması görüşü benimsenmiştir.

Bunlar dışında gençlerin diledikleri her zaman Vakıf Merkezini toplantılar ve buluşmalar için kullanabilecekleri, evinde, kaldığı yurtta rahat ders çalışma imkanı olmayan gençlerin de her zaman Vakıf Merkezinde derslerine çalışabilecekleri de vurgulanarak toplantıya son verildi.

Gençlik Komisyonu olarak,

KAFDAV’ın çalışma disiplinlerinden ve ulaşılan durumdan memnuniyet duyduğumuzu belirtiyor. Vakfın enstitüleşme ve Kafkas kültürünü geleceğe taşımaya yönelik çalışmalarında gençlerden desteklerini önemle rica ediyoruz.

Bu güzel davet ve ikramları için Muhittin Ünal, Rahmi Aksu ve Murat Duman’a; değerli çalışmaları için de KAFDAV’ın bütün üyelerine teşekkür ediyoruz.

9754 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: