Sonraki

Önceki

GENÇLİK KOMİSYONU GELENEKSEL BİLGİ YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


GENÇLİK KOMİSYONU GELENEKSEL BİLGİ YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 
Gençlik Komisyonumuzun Ankara'da yaşayan Suriyeli soydaşlarımız yararına düzenlediği Bilgi Yarışmasının üçüncüsü 30 Mart Cumartesi akşamı derneğimizde gerçekleştirildi.

Çerkes Kültürü ve Genel Kültür olmak üzere iki ana kategoriden oluşan yarışmada, yarışmacı takımlara çoktan seçmeli ve klasik türde toplam 40 soru yöneltildi.

Kaybedenler Kulübü, Kaybederken Öğrenmeye Geldik, Şen Bacanaklar, Aşuva, Nefin, ODTÜKaf, Yerış, Maze, Ğouğmaxue, Gumafe, HACÜKaf, Asi Rıza takımlarının yer aldığı yarışmada, yönetim kurulu üyelerinden oluşan Yerış takımı 365 puanla birinci oldu. İkinci 330 puanla ODTÜKaf olurken üçüncülük 315 puanla Şen Bacanaklar'ın oldu.

Murat Kerim Ertan, Erdoğan Boz, Ziya Yinal Kozok ve Janberk Sungur'dan oluşan Yerış takımının kaptanı Yinal Kozok; bilgilerini tazelemek için katıldıklarını, birinciliği kabul etmediklerini söyledi.

Yarışmadaki videolu ve şaşırtmalı sorular katılanlara eğlenceli dakikalar yaşattı.
Yarışmanın yanı sıra düzenlenen kermesle de yardıma katkı sağlandı. Kermesten ve yarışmadan elde edilen 500 TL’lik gelir Ankara'da yaşayan Suriyeli soydaşlarımız için derneğe bağışlandı.

Yarışmanın ve kermesin hazırlanmasında ve gerçekleştirilmesinde tüm emeği geçenlere, katılan takımlara ve izleyicilere teşekkür ediyor; şampiyon takım Yerış’ı tebrik ediyoruz.

Haber: İrem YENER


11661 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: