Gençlik Komisyonu Elbruz CUP Futbol Turnuvası’nı düzenledi.
![Gençlik Komisyonu Elbruz CUP Futbol Turnuvası’nı düzenledi.](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/elbruz-kup1.jpg)
Gençlik Komisyonu Elbruz CUP Futbol Turnuvası’nı düzenledi.
Bu seneki tüm gelirleri Tıj İlkay Dönüş Yolu Projesi’ne bağışlanan Elbruz CUP renkli görüntülere sahne oldu. 10 takımın katılımıyla düzenlenen turnuvanın Final müsabakasında Hacımuratlı United - Şelame GUP eşleşti. Turnuva boyunca oynanan maçlar arasında en büyük çekişme ve heyecanın yaşandığı final maçının normal süresi 1-1 eşitlikle sona erdi ve penaltı atışlarına gidildi.Penaltı atışlarında her iki takımda birer penaltıdan yararlanamadı ve seri penaltı atışlarında gülen taraf Hacımuratlı United oldu.
Turnuvada üçüncülüğü ise İkizce City karşısında hükmen galip gelen Jansumaf elde etti.Takımlara ödüllerini Ankara Çerkes Derneği Başkanı Murat ÖZDEN takdim etti.
Turnuvaya katılan takımlar şöyle; İkizce City, Jansumaf, DerDeru FC, Real Kaf-Şen, Şimali FC, Gegoşlar, Doxtamşey JK, Tutunamayanlar United, Şelame GUP ve Hacımuratlı United.
Turnuvanın amacı doğrultusunda genel olarak eğlenceli ve dostluk çerçevesinde gerçekleşen turnuvadan bazı dipnotlar;
Fair-Play Ödülü: Jansumaf (Hakem görüşleri dahilinde)
En Çok Taraftara Sahip Takım: İkizce City
Turnuvanın Golü: Ömer (Doxtamşey) & Şelame GUP
En İyi Kadro
Serkan (Jansumaf)
Bislan (Şelame GUP)
Alican (Gegoşlar)
Volkan (Hacımuratlı United)
Nart (Hacımuratlı United)
Ebubekir (Doxtamşey JK)
Melih (Şelame GUP)
Bertan (Hacımuratlı United)
Şamil (Şelame GUP)
Yakup (Jansumaf
Turnuvadan 1100 TL gelir elde edilmiştir, gelirin tümü Tıj İlkay Dönüş Yolu Projesine aktarılacaktır.
Şampiyon takım Hacımuratlı United’a tebriklerimizi iletip turnuvamızı şenlendiren, amacına ulaşmasını sağlayan tüm takımlarımlarımıza ve turnuvayı gerçekleştiren Erdem ŞAHİN ve Nesren DİNÇER arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.