GENÇLİK KOMİSYONU 5.GELENEKSEL BİLGİ YARIŞMASINI DÜZENLEDİ
![GENÇLİK KOMİSYONU 5.GELENEKSEL BİLGİ YARIŞMASINI DÜZENLEDİ](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/bilgi-toplu-foto.jpg)
GENÇLİK KOMİSYONU 5.GELENEKSEL BİLGİ YARIŞMASINI DÜZENLEDİ
Gençlik Komisyomuz Suriyeli kardeşlerimize yardım etmek amacıyla 5.Geleneksel Bilgi Yarışmasını düzenledi.
Çerkeslik ve Genel Kültür kategorileri altında yöneltilen 40 soruda ; Şen Bacanaklar, Maxsıme Gup, Şen Kuzenler, Peterezxer, Dimafe, Şelame Gup, ODTÜ Kaf, Derderu Gup, Nart Xase ve Kaf-Şen takımları iyilik için yarıştılar. Maskot olarak birer oyuncak getirmeleri talep edilen takımlar, biribirinden güzel oyuncaklarını yarışmanın sonunda Suriyeli kardeşlerimize hediye ettiler.
Yarışmanın heyecanlı atmosferinde kozlarını paylaşan yeni ve eski yönetimin temsilcileri, kermeste yaptıkları harcamalar ile yarışmanın En Bonkör takımı seçilen Peterezxer, büyük seyirci desteği ile Kaf-Şen, neşeleri ile her sene yarışmayı şenlediren Şelame Gup ve diğer bütün takımlar bu güzel etkinliğe değer kattılar.
Yarışmanın en istikrarlı takımı Şen Bacanaklar bu sene de galibiyeti bırakmadı. Birincilik ödüllerini Suriyeli kardeşlerimize bağışlayan Şampiyon takımımızı tebrik ediyoruz.
Kermes, yarışma ve bağışlardan 1500 TL yardım elde edilmiştir. Yarışmanın amacı için katılan, kermese destek olan ve bağışta bulunan bütün soydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.