Sonraki

Önceki

Gençlik Komisyonu 21 Mayıs Bildirisi


Son günlerde, “21 Mayıs” etkinlikleri kapsamında yaşanan gelişmeleri dikkatle takip etmekteyiz. Şu güne kadar iyi niyetimizi ve sağduyumuzu koruyarak yaşanan bu sıkıntılı süreçten toplumumuz adına olumlu bir sonuç alınmasını ve nihayetinde ortak bir noktada buluşulmasını ümit etmiştik. Ancak Kurumlarımızın ve sivil toplum örgütlerimizin yapmış oldukları istişare toplantıları sonucunda toplumumuza yön veren insanların katı tutumlarından vazgeçmemesi ve bunun üzerine ortak bir organizasyon kararı alınamaması bizleri son derece üzmüştür. Taraf olmak bir kenara dursun, kimseyi haklı veya haksız göstermeksizin, birlik ve beraberliğimize engel olan bütün tartışmaları kınıyor ve bir daha tekrarlanmamasını umuyoruz.

 

Sonuç olarak, bugün gelinen noktada aynı amaç ve doğrultuda mücadele eden ve temelde benzer söylemlerde bulunan Kurum ve örgütlerimizin ayrı ayrı eylemlerde bulunması toplumumuzda ayrışmalara zemin hazırlamaktadır. Yine de oluşan bu olumsuz durumu ayrıştırma aracı olarak değil bir zenginlik aracı olarak görmekten ve ileriye daha olumlu bakmaktan başka bir şey düşünmek istemiyoruz.

 

Biz, Ankara Çerkes Derneği Gençlik Komisyonu olarak birbirimizi ötekileştirerek ve dışlayarak bir yere varılamayacağının farkındayız. Haklarımızı savunan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren tüm eylem ve etkinlikleri sonuna kadar destekliyoruz. Bu sebeple, 20 Mayıs Pazar günü 13:00’da gerçekleştirilecek olan Taksim’deki eyleme bireysel olarak katılacağımızı, yine aynı gün 16:00’da gerçekleştirilecek olan Beşiktaş’taki anma etkinliğini de Gençlik Komisyonu olarak desteklediğimizi ve katılacağımızı tüm halkımıza duyururuz. 

 

Saygılarımızla,

 

Ankara Çerkes Derneği Gençlik Komisyonu

11466 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: