GELENEKSEL ZEXES GECESİ 7 ŞUBAT'TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
![GELENEKSEL ZEXES GECESİ 7 ŞUBAT'TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/757a4814.jpg)
GELENEKSEL ZEXES GECESİ 7 ŞUBAT'TA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Elbruz Halk Dansları Topluluğu’na emek vermiş, tüm yaş gruplarında dansçı olarak sahnede ter dökmüş oyuncuların da katıldığı geleneksel zexes gecemiz 7 Şubat Cuma akşamı gerçekleştirildi.
Yoğun bir katılımın olduğu zexes gecemizde 1961’den günümüze Elbruz Halk Dansları Topluluğu’nun fotoğraflarının yer aldığı bir sunum yapılırken, Elbruz’a yıllarca emek vermiş ve hocalığını yapmış büyüklerimizden sayın Bislan Hurmi tarafından bir açılış konuşması gerçekleştirildi.
Nıbjeug Tiyatro Topluluğu’nun ağırlıklı olarak yeni üyeleri tarafından sergilenen “Taktik Hatası” adlı oyunu da izleyiciden beğeni alırken tiyatro gösteriminin ardından eski Elbruz oyuncularının da katıldığı bir düğün başlatılarak geceye coşkulu bir şekilde devam edildi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.