Sonraki

Önceki

ERDOĞAN BOZ İLE “BİR SOYKIRIM PRATİĞİ OLARAK NESNELEŞTİRME VE DİRENİŞ: “BİZ” VARIZ, ÇERKESİZ, BURADAYIZ!”


ERDOĞAN BOZ İLE “BİR SOYKIRIM PRATİĞİ OLARAK NESNELEŞTİRME VE DİRENİŞ: “BİZ” VARIZ, ÇERKESİZ, BURADAYIZ!”

Çerkes Soykırımı ve Sürgünü’nün 156. yıl dönümüne özel olarak başlattığımız canlı yayın programlarının ikincisini derneğimizin iki dönem yönetim kurulu üyeliğini yapmış olan Erdoğan BOZ ile gerçekleştireceğiz. Çerkes Soykırımı ve Sürgünü’nün bugününü ve geleceğini konuşacağımız “Bir Soykırım Pratiği Olarak Nesneleştirme ve Direniş: “Biz” Varız, Çerkesiz, Buradayız!” konulu programımız 19 Mayıs Salı akşamı 21.00’de Youtube kanalımızdan gerçekleştirilecektir.
Toplumumuz için çok önemli olduğunu düşündüğümüz bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğinizi düşünüyor ve canlı yayınımıza herkesin katılımını bekliyoruz.

ERDOĞAN BOZ KİMDİR?

1974 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. 1999 yılında Erciyes Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde “Çerkes Etnik Kimliğinin Yeniden İnşasında Akrabalık" ve "Söylem Olarak Kimlik: Çerkesliğin Söylemsel İnşası" başlıklı tezlerle yüksek lisans ve doktorasını verdi.

İngilizce ve Çerkesçeden aralarında “Çerkes Soykırımı” ve “Çerkes Mitolojisi Ansiklopedisi” gibi kitapların da bulunduğu çeşitli kitaplar çevirdi. 2011-15 yılları arasında Ankara Çerkes Derneği yönetim kurulunda görev aldı.

Çalışmakta olduğu Ankara Üniversitesi’nden kamuoyunda “Barış İçin Akademisyenler Bildirisi” olarak bilinen bildirinin imzacısı olduğu gerekçesiyle 2017 yılında ihraç edildi. Halen Ankara Dayanışma Akademisi’nde akademik faaliyetlerine devam ediyor; çeviri ve Koyusiyah’ta editörlük yapıyor.

611 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: