Elbruz Kayseri'yi büyüledi...
![Elbruz Kayseri'yi büyüledi...](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/1_4.jpg)
Elbruz Kayseri'yi büyüledi...
Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Ticaret Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen gecede sahne alan ekipler birbirinden güzel dans ve müziklerle görsel bir şölen gerçekleştirdi.Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Ticaret Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen gecede sahne alan ekipler birbirinden güzel dans ve müziklerle görsel bir şölen gerçekleştirdi.
Gösteriyi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin yanısıra Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Av. Hasan Seymen, Yönetim Kurulu Üyesi Yıldız Şekerci, Ankara Kafkas Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Yağmur, Kayseri Ticaret Odası Meclis Başkanı Bekir Adıyaman'da izledi.
Çerkes Elbruz Halk Dansları Topluluğu'nu izlemek isteyen seyirciler yapımı tamamlanan 1.300 kişilik salonu tıklım tıklım doldururken birçok seyirci de gösteriyi fuayede kurulan dev ekranlardan izlemek zorunda kaldı.
Gösterinin ardından kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, hizmete giren Kültür ve Sanat Merkezi'nin renkli gösterilere sahne olmaya başladığını ifade ederek, "Bu salonu dün açtık. Burada gösteriler, müzikal dinletiler, konserler ve tiyatrolar sahnelenecek. Bugün de ikinci gösteriyi burada hep birlikte izledik. Ben gençlerimizi tebrik ediyorum. Müthiş bir çalışma ile disiplinle elde edilebilecek bir sanatı icra ediyorlar. Ellerine sağlık, dillerine sağlık, gönüllerine, yüreklerine sağlık. Bizlere unutulmaz bir gece yaşattılar" dedi.
Daha sonra Başkan Özhaseki Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Av. Hasan Seymen ve Ankara Kafkas Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Yağmur'a gecenin düzenlenmesinden dolayı çiçek verdi.
Gecede ayrıca Kayseri Ticaret Odası Meclis Başkanı Bekir Adıyaman da Çerkes Elbruz Halk Dansları Topluluğu Dans Direktörü Zamirbek Bijo'ya çiçek verdi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.