ELBRUZ MİNİKLER VE ÇOCUKLAR EKİBİ ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR!
![ELBRUZ MİNİKLER VE ÇOCUKLAR EKİBİ ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR!](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/img-20191017-wa0023.jpg)
ELBRUZ MİNİKLER VE ÇOCUKLAR EKİBİ ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR!
Elbruz Halk Dansları Topluluğu Minikler ve Çocuklar Ekibi Çalışmalarına Başlıyor!
Bu seneden itibaren JILE Çocuk Kulübü bünyesinde yer alacak olan Minikler(4-8 yaş) ve Çocuklar(9-13 yaş) dans ekibimiz, 20 Ekim Pazar günü 10.00'da dans öncesi temel anadil eğitimi ve yoga dersinin ardından ilk çalışmasını gerçekleştirecektir.
Çocuklar (9-13 yaş) Ekibimiz Elbruz Gaytaoğlu Çalışma Salonu'nda dans eğitmenimiz Muhammed Qardan eşliğinde, Minikler(4-8 yaş) Ekibimiz ise orta katta dans eğitmenlerimiz Elif Yıldız Savaş ve Memet Ali Gözütok eşliğinde çalışmalarına başlayacaktır.
Çocuklarımızın bir yandan eğlenceli bir şekilde zamanlarını geçirebileceği, sağlıklı ve zinde kalabilmelerine yardımcı olan, bir yandan da Çerkes kültürünü ve danslarını öğrenebileceği, kimlik ve kültürel bilincin kazanılmasına olanak sağlayan bir aile ortamına herkesi bekliyoruz.
KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Moskova’da gerçekleştirilen, masum sivilleri hedef alan menfur terör saldırısını şiddetle kınıyor, saldırıdan etkilenenlere acil şifalar diliyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına en derin taziyelerimizi sunuyoruz.
MESLEK GRUPLARI İFTAR PROGRAMI
Ankara Çerkes Derneği meslek toplantılarına bu yıl da iftar programları ile devam ediyor. Ankara’da yaşayan benzer sektörlerde yer alan üyelerimizi bir araya getirmek, üyelerimiz arasındaki mesleki dayanışma ve dostluğu artırmak amacıyla düzenleyeceğimiz iftar programlarında tüm hemşehrilerimizi derneğimize bekliyoruz.
KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan’ı basına yansıyan ve katıldığı programlarda sarf ettiği iddia edilen, toplumumuz hakkında kabul edilemeyecek anlamlar yüklü sözleri dolayısıyla şiddetle kınıyoruz.
FİTRE, ZEKAT ve BAĞIŞLARINIZLA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK OLUN!
Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın ön planda olduğu Ramazan ayında fitre, zekat ve bağışlarınızı ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıyoruz.
RUSTAM YAKHIKHANOV 10. ULUSLARARASI ÇAĞDAŞ SANAT FUARI RESİM SERGİSİ
7-10 Mart 2024 Tarihleri arasında 10. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Ankara’da resim sergisi olan Çeçen Ressam Rustam Yakhikhanov’da bu fuarda resimlerini sergileyecek. Detaylı etkinlik programı ve bilet satın almak için artfairankara.com websitesini ziyaret edebilirsiniz.