Bugün Derneğimiz Kadınlar Komisyonu tarafından Çerkes Sürgününün 150. yılı anısına organize edilen El Sanatları ve Resim Sergisinin açılışı yapıldı.
Yoğun bir ilginin olduğu serginin açılışında Kadınlar Komisyonu Başkanı Sayın Ayşe Özbay'ın konuşmasının ardından dernek başkanımız Sayın Yinal Kozok ve federasyon başkanımız Sayın Yaşar Aslankaya misafirlere hitaben kısa birer konuşma yaptılar.
Ahşap işçiliği, el işlemeleri, kamçılar, çeşitli süs ve giyim eşyaları gibi eserlerden oluşan koleksiyon ziyaretçiler tarafından büyük beğeniyle izlendi.
Uzun bir süre boyunca sarf edilen yoğun emekler sonucunda ortaya çıkan ve her biri birer sanat eseri olan ürünlerin görülebileceği sergi 17-20 Mayıs tarihleri arasında ziyarete açık olacak.
Emekleriyle yarınlarımızı işleyen kadınlarımıza sonsuz saygılarımızı sunuyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.