Sonraki

Önceki

DUĞ ORHAN DOĞBAY İLE SÖYLEŞİ: “102. YILINDA KUZEY KAFKASYA CUMHURİYETİ”


DUĞ ORHAN DOĞBAY İLE SÖYLEŞİ: “102. YILINDA KUZEY KAFKASYA CUMHURİYETİ”

Çarşamba ve pazar günleri rutin olarak gerçekleştirmeye başladığımız canlı yayınlarımız devam ediyor. 10 Mayıs Pazar akşamı 21.00’de Youtube kanalımızdan gerçekleştireceğimiz canlı yayınımızın konuğu Samsun Birleşik Kafkasya Derneği başkanı Duğ Orhan Doğbay olacaktır. 11 Mayıs 1918’de kurulan Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti’nin tarihi, Kafkas Halkları Federasyonu’na kadar gelinen süreç ve Birleşik Kafkasya düşüncesinin bugünü ve geleceğinin konuşulacağı söyleşimize ilgilenen herkesi bekliyoruz.

Kanalımıza abone olmayı unutmayın: youtube.com/cerkesdernegi

Orhan Doğbay (Duğ) kimdir?

1963 yılında Samsun’da doğmuştur. 1984 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’ni bitirdikten sonra Kahramanmaraş Elbistan’da öğretmenlik mesleğine başlamıştır. Halen Samsun’da mesleğini devam ettirmektedir.

1978 yılından itibaren Kuzey Kafkasyalılar üzerine sosyo-kültürel ve politik çalışmalar yapan grup ve örgütlenmelerin aktif katılımcısıdır. 1978-1994 yılları arasında Samsun Kafkas Kültür Derneği (Kuzey Kafkasya Kültür Derneği)’nin, 1995 yılından itibaren de Samsun Birleşik Kafkasya Derneği’nin her kademesinde görev almıştır. Halen Samsun Birleşik Kafkasya Derneği’nde, Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet vermektedir.

1987 yılından itibaren Kuzey Kafkasya, Zefes, Abreklerin Günlüğü, CÜ-KAF, Mızağe, kuzeykafkasyacumhuriyeti.org gibi yazılı ve görsel yayın organlarında çeşitli şiir, makale vb. yazıları yayınlanmıştır. Mızağe dergisi ve kuzeykafkasyacumhuriyeti.org web sitesinde hala yazılarına devam etmektedir.

Özel ilgi alanı, “Birleşik Kafkasya İdeali” çerçevesinde Kuzey Kafkasyalıların sosyo-kültürel yaşamı, politik mücadelesi ve tarihidir. Bu bağlamda da çalışmalarını sürdürmektedir.

Orhan Doğbay, evli ve iki çocuk babasıdır.

543 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: