Dr. Zeynel Abidin Besleney İle Söyleşi ve İmza Günü Gerçekleştirildi
![Dr. Zeynel Abidin Besleney İle Söyleşi ve İmza Günü Gerçekleştirildi](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/zeynel-a.b..jpg5.jpg)
Dr. Zeynel Abidin Besleney İle Söyleşi ve İmza Günü Gerçekleştirildi
Çerkes Derneği, KAFFED ve KAFDAV tarafından ortaklaşa düzenlenen ''Türkiye'de Çerkes Diasporasının Siyasi Tarihi'' adlı kitabın yazarı Dr. Zeynel Abidin Besleney ile Çerkes siyaseti üzerine söyleşi ve imza günü yapıldı.
Erdoğan Boz’un moderatörlüğünde 16 Aralık Cuma akşamı Çerkes Derneği’nde gerçekleştirilen söyleşide Besleney, temeli 2012 yılında sunduğu doktora tezine dayanan kitabının yazım süreci,amacı ve “Türkiye’deki Çerkes Diaspora Siyaseti” hakkında kısa bir sunum yaptı. Yapılan sunumun ardından, Çerkes aktivizmi içinde yer alan organizasyonlar üzerine yazılmış ilk akademik çalışmalardan birisi olan kitabıyla ilgili soru ve eleştirileri alan Besleney, tüm soruları ve eleştirileri samimi bir şekilde tek tek cevapladı. Katılımın oldukça yoğun olduğu söyleşinin bitiminde okurları için kitabını imzalayan Besleney, organizasyonu gerçekleştirenlere özellikle teşekkürlerini ilettikten sonra kitabının bundan sonra bu konu üzerine yapılacak olan akademik çalışmalara ışık tutmasını diledi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.