Dil Kurslarımız Başladı
![Dil Kurslarımız Başladı](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/dscf0130_2.jpg)
Dil Kurslarımız Başladı
Adigece ve Rusça dil kursları başladı.Derneğimizde Adigece ve Rusça dil kursları bu hafta başladı. Adigece kursları Kabardey ve Adigey şivelerinde olmak üzere iki ayrı kurs olarak yürütülüyor.
Kabardeyce kursları geçmiş yıllarda da derneğimizde Kabardeyce kurslarını vermiş olan Ş'ejoqwa Zafer tarafından verilirken Adigey şivesindeki kurslar Kafkasya'dan gelen ve Adige Filolojisi mezunu Siyuh Sultan tarafından veriliyor. Siyuh Sultan aynı zamanda Rusça derslerini de veriyor.
Adigece ve Rusça Dil Kurslarının saatleri aşağıdaki gibidir:
Adigece (Kabardey)
Pazar / Saat: 10:00-13:00
Cumartesi / Saat: 18:30-21:30
Adigece (Adigey)
Salı / Saat: 19:00-22:00
Perşembe / Saat: 19:00-22:00
Rusça
Pazartesi / Saat: 19:00-22:00
Çarşamba / Saat 19:00-22:00
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.