Ankara Çerkes Derneği yılsonu gösterisinde dev kadro ile dans ve müzik dolu bir etkinliğe imza attı. Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Kongre ve Sanat Merkezi’nde 29 Nisan Cumartesi akşamı saat 20.00’da, sunuculuğunu ünlü oyuncu Kanbolat Görkem Arslan ile Sinejan Güngör’ün yaptığı gecede, Elbruz Halk Dansları Topluluğu, Kayseri Kafkas Derneği Halk Dansları Topluluğu Aşemez ile İstanbul Kafkas Kültür Derneği Halk Dansları Topluluğu Mazenef de birbirinden güzel danslarıyla performanslarını sergiledi. İstanbul’dan Adana’ya Türkiye’nin birçok ilinde sahne alan, Almanya, Fransa, Belçika, Suriye, Ürdün de gösteri yapan topluluklar, Çerkes halk dansları ile müziklerinden kesitler sundu, estetik, çeviklik ve zarafeti danslarıyla harmanladı. Ekipler, konuklarına keyifli anlar yaşattı, Ankara’da yaşayan Çerkeslerin yoğun ilgi gösterdiği gecede ayrıca Ankara Çerkes Derneği Müzik Korosu da Çerkesce şarkılar söyledi, Ankara Çerkes Derneği müzik grubu Badin ile İstanbul Kafkas Kültür Derneği müzik grubu Gınni ile Kayseri Çerkes Derneği müzik grubu Maze de dansçıların coşkularına Çerkes müzikleriyle eşlik etti.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.