DERNEĞİMİZ BÜNYESİNDE “YARDIMLAŞMA VE KOORDİNASYON GRUBU” KURULDU!
![DERNEĞİMİZ BÜNYESİNDE “YARDIMLAŞMA VE KOORDİNASYON GRUBU” KURULDU!](uploads/__site/haberler/screenshot_5.jpg)
DERNEĞİMİZ BÜNYESİNDE “YARDIMLAŞMA VE KOORDİNASYON GRUBU” KURULDU!
İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarının yarattığı olumsuz etkileri hafifletmek, ilerde meydana gelebilecek diğer olağanüstü durumlarda acil durum ihtiyacı olan hemşehrilerimize destek olmak ve üyelerimiz arasındaki yardımlaşma ruhunu canlı tutmak için Ankara’nın muhtelif semtlerinde tamamen gönüllülerden oluşan bir yardımlaşma ve koordinasyon grubu kurulmuştur.Grubun amacı; deprem, sel ve benzeri doğal afetlerin yanı sıra toplumsal olaylar, bulaşıcı hastalık gibi olağan dışı durumlarda yardıma ve desteğe ihtiyaç duyan Ankara’da ikamet eden hemşehrilerimize fiziki, maddi ya da psikolojik destek ve bilgi sunmak; derneğimiz ile semt sorumluları arasında koordinasyonu sağlayarak gerekli yardımların en kısa zamanda ve doğru adrese ulaşmasını sağlamaktır.
Yardımlaşma ve Koordinasyon Grubu, ayrıca pandemi dönemlerinde uygulanan yaş kısıtlamaları ve karantina günlerinde evlerinden çıkamayan ve yakınında ulaşabileceği kimse bulunmayan büyüklerimizin alışveriş, ilaç vb. diğer tüm ihtiyaçlarını karşılayarak onların günlük hayatını kolaylaştırmayı da hedeflemektedir.
Derneğimiz bünyesinde oluşturulan ve yukarıda belirttiğimiz durumlarda sosyal yardımlaşmayı sağlayacak olan bu gönüllü ekibin üyeleri paylaşılan listede yer almaktadır. Acil durum anlarında ve ihtiyaç halinde 0541 404 1864 numaralı Whatsapp hattımıza ulaşabilir ve semt sorumlularınızla irtibata geçebilirsiniz. Sizler de bulunduğunuz semtte görev alarak bu gönüllü ekibin bir parçası olmak isterseniz Yardımlaşma ve Koordinasyon Grubu’ndan sorumlu yönetim kurulu üyemiz İrem YENER'e ulaşarak kayıt yaptırabilirsiniz.
NOT: Semt ve sorumlu kişi sayıları sınırlı olmayıp dileyen her gönüllü semtini ve ismini bildirerek listeye kayıt yaptırabilir.
İletişim: 0554 548 50 26
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.