ÇUŞHA İZZET AYDEMİR’İ SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ
![ÇUŞHA İZZET AYDEMİR’İ SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ](uploads/haberler/img-20211215-wa0029.jpg)
ÇUŞHA İZZET AYDEMİR’İ SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ
1925 yılında Kilis’te doğan İzzet Aydemir, 1961 yılında kurulan derneğimizin kurucu üyeleri arasında yer almış, 1964 döneminde de dernek başkanlığı yapmış ve derneğin özellikle gençler arasında ilgi görüp kurumsallaşmasında önemli rol oynamıştır.1964-1975 yıllarında Kafkasya Kültürel Dergi’sini çıkartmıştır. Derginin sahibi ve başyazarı olarak hem maddi hem manevi olarak büyük özveride bulunmuştur.
Ana vatanla ilk defa ilişki kuran insanlar arasında yer alan Aydemir, 1992 yılında Nalçik’e yerleşmiş ve bir süre burada yaşamıştır. Ana vatanla diaspora arasındaki köprülerin kurulması ve Çerkes kimliğinin ve kültürünün yaşatılması için büyük emekler vermiştir. 15 Aralık 2005’te memleketi Düzce’de vefat etmiştir.
Toplumumuzun emektarlarından, derneğimizin kurucu üyelerinden eski başkanımız Çuşha İzzet Aydemir’i vefatının 16. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz.
Ayrıntılı bilgi için: izzetaydemir.com
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.