ÇUŞHA İZZET AYDEMİR’İ RAHMETLE ANIYORUZ
![ÇUŞHA İZZET AYDEMİR’İ RAHMETLE ANIYORUZ](uploads/haberler/zzet_aydemir.jpg)
ÇUŞHA İZZET AYDEMİR’İ RAHMETLE ANIYORUZ
925 yılında Kilis’te dünyaya gelen İzzet Aydemir, 1961 yılında derneğimizin kurucu üyeleri arasında yer almış ve 1964 döneminde dernek başkanlığı görevini üstlenmiştir. Derneğimizin gençler arasında büyük ilgi görmesinde ve kurumsallaşmasında önemli rol oynayan Aydemir, toplumumuza hizmet etmek adına özverili bir şekilde çalışmıştır.
1964-1975 yılları arasında Türkiye'nin kritik dönemlerinden birinde yayımlanan, Türkiye içinde ve dışındaki tüm Kafkas kökenli insanların haberleşme aracı olan Kafkasya Kültürel Dergisi'nin sahibi ve başyazarı olarak, maddi ve manevi zorluklara rağmen büyük emek harcamıştır.
Aydemir, Sovyetler Birliği konsolosluğuyla gerçekleştirdiği temaslar sayesinde, Sovyetler Birliği’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Türkiye'ye getirdiği Adiğece alfabe, edebi kitaplar, plak ve müzik gibi materyallerle Diaspora'daki soydaşlara Dönüşçülük bakış açısını kazandırmış ve kültürel bir bağın güçlenmesine olanak tanımıştır.
Toplumumuzun değerli emektarlarından, derneğimizin öncülerinden ve eski başkanlarından Çuşha İzzet Aydemir’i vefatının 18. yılında rahmetle anıyoruz.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.