ÇOCUKLAR İÇİN AKORDEON KURSUMUZ BAŞLIYOR
![ÇOCUKLAR İÇİN AKORDEON KURSUMUZ BAŞLIYOR](uploads/haberler/metin-yildiz.jpg)
ÇOCUKLAR İÇİN AKORDEON KURSUMUZ BAŞLIYOR
Jıle Çocuk Kulübü’nün yeni dönem etkinleri kapsamında gerçekleştirilecek olan akordeon kursumuz başlıyor. Müzik eğitmenimiz Huaj Metin Yıldız tarafından 8-13 yaş arası çocuklarımıza yönelik yapılacak olan kursumuza katılmak isteyenler 30 Kasım Pazartesi gününe kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir.Katılımcıya özel eğitim videoları ile gerçekleştirilecek olan akordeon kursumuza ilgilenen tüm çocuklarımızın katılımını bekliyoruz.
Kurs katılım ücreti aylık 100 TL’dir. Katılım ücretini başvuru yaptıktan sonra Çerkes Derneği’nin TR79 0006 2001 5470 0006 2994 74 IBAN nolu Garanti Bankası hesabına “Akordeon kursu için bağış” açıklaması ile gönderebilirsiniz. Kontenjanlarımız sınırlıdır.
Kayıt ve bilgi için 0554 357 0437 numaralı Whatsapp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz.
HUAJ METİN YILDIZ KİMDİR?
Kahramanmaraş Göksun’a bağlı Mehmetbey köyünden olan Metin YILDIZ, Adıge’lerin Abzeh boyundandır. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Müzik Teknolojileri bölümü mezunu olan YILDIZ, Maze Müzik Grubu ve Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Müzik Grubunda görev almıştır. İyi derecede Adıgece bilmektedir. Apepşine, garmon ve akordeon enstrümanlarına oldukça hakim olan YILDIZ, Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde orkestra eşliğinde konserler vermiş olup, bu kapsamda gerçekleştirilen bazı projelerde stüdyo kayıt asistanlığı yapmıştır. Ankara Çerkes Derneği’nin 2019-2020 dönemi çalışmaları kapsamında Badin Müzik Grubu'nda müzik direktörlüğü görevini yürütmüştür.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.