Cihan Candemir'in Son Mesajı
![Cihan Candemir'in Son Mesajı](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/candemir.jpg)
Cihan Candemir'in Son Mesajı
6 yıldır devam eden KAFFED Genel Başkanlık görevimden kendi isteğimle ayrılmış bulunuyorum.3-4 Aralık günleri gerçekleştirdiğimiz 5. Olağan Genel Kurulumuz büyük bir olgunluk içinde sona ermiştir. Ben de, 4. Olağan Genel Kurulumuzda verdiğim söz gereği, “Devamlı Genel Başkanlık anlayışının toplumda yaratacağı atalet nedeni olmamak; genç kadroların önünü açarak toplumsal dinamizmin de yükselmesini sağlamak; ne kadar onurlu olursa olsun makam ve koltukların zamanı gelince bırakılabileceğini göstermek” için 6 yıldır devam eden KAFFED Genel Başkanlık görevimden kendi isteğimle ayrılmış bulunuyorum.
6 yıl KAFFED Genel Başkanlık görevini, toplumumuzun bana verdiği onurlu bir paye olarak taşıdım. Türkiye’deki Çerkes toplumunu yurt içinde ve yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Bu konuda yeterli olabildiğimi sanıyorum. Bu 6 yıl içinde birlikte çalıştığımız Yönetim Kurulu üyeleri, derneklerimiz ve profesyonel kadrolarımızla KAFFED’in kurumlaşmasına ve görünürlüğünün artmasına önemli katkılarımız olduğunu düşünüyorum. Ama bunların övüncü içinde hiç değilim. Yapmak isteyip yapamadıklarımızın eksiklik duygusunu daha yoğun yaşamaktayım.
Ayrılırken, 6 yıllık süre içinde benimle birlikte görev yapan tüm çalışma arkadaşlarıma katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu sürede bana destek olan, kurumsal kimliğime saygı gösteren tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bilmeden kırdığım insanlar olmuşsa, onlardan da özür diliyorum.
Dün gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurulumuz benim beklediğim dinamizmi hepimize göstermiştir. Genel Kurulda medeni bir şekilde yarışan adayları tebrik ediyorum. Yarışmadan galip çıkarak, önümüzdeki dönem KAFFED’i yönetme görevi üstlenen Sayın Vacit Kadıoğlu ve çalışma arkadaşlarını yürekten kutluyorum. İlan ettikleri programları ile eksik bıraktığımız birçok işi başaracaklarına ve çıtayı yükselteceklerine inanıyorum. Bu inanç ile yeni Başkanımız ve Yönetim Kurulunun yanında, verecekleri her görevi yapmaya amade olduğumu da tüm samimiyetimle beyan ediyorum.
KAFFED dışında kaldığını veya dışlandığını iddia eden arkadaşların çoğunun, kendilerini farklı görerek veya göstererek bizzat kendilerinin dışladıklarını görev sürem boyunca üzülerek gördüm ve yaşadım. Ancak, bunları tartışma konusu yapmamaya da özen gösterdim. Son Genel Kurulumuz, farklılıklarımıza rağmen bir arada olabileceğimizi bizlere göstermiştir. Genel Kurulumuzdaki sloganlarımızdan birisi de “FARKLILIĞIMIZ ZENGİNLİĞİMİZ, BİRLİĞİMİZ GÜCÜMÜZDÜR” oldu. Aslında bu slogan Türkiye’nin birliğine olduğu kadar, toplumumuzun birliğine de yönelik bir çağrıdır. Biz de farklılıklarımızı zenginlik olarak muhafaza ederken birlikte kurumlarımıza güç verebilmenin aklını ve erdemini yaşayabilmeliyiz.
Tüm bu duygu ve düşüncelerle, güçlü bir örgüt ile Türkiye’de ve Anavatan’da barış içinde huzurla yaşamanızı diliyorum.
Cihan Candemir
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.