ÇHİ'den Soçi Olimpiyatlarına Karşı Sürekli Eylem
![ÇHİ'den Soçi Olimpiyatlarına Karşı Sürekli Eylem](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/sochi_1.jpg)
ÇHİ'den Soçi Olimpiyatlarına Karşı Sürekli Eylem
ÇHİ Her Ayın 21'inde Soçi Olimpiyatlarını Protesto edecek!Çerkes Halkları İnisiyatifi 2014 yılına kadar her ayın 21'inde Soçi Olimpyatlarını protesto etme kararı aldı.
ÇHİ Yürütme Kurulu'nun yaptığı açıklamada 2012 Soçi kış olimpiyatlarının yapıldığı toprakların soykırım toprakları olduğu ve bu topraklarda atalarımızın kemikleri üzerinde oyunlar düzenlenmesinin Çerkeslere yapılacak çok büyük bir haksızlık olduğu ifade edildi.
Bu haksızlığa karşı ÇHİ her ayın 21'inde saat 20:00'de Galatasaray Lisesi önünde toplanarak pankartlar ve sloganlar eşliğinde Rus konsolosluğuna kadar yürüyüş yapacak.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.