ÇERKESLER VE ÇERKES DOSTLARI ZEFES ŞEŞ’TE BULUŞTU
![ÇERKESLER VE ÇERKES DOSTLARI ZEFES ŞEŞ’TE BULUŞTU](uploads/haberler/zefese/whatsapp-image-2022-03-30-at-11-31-03-1-.jpg)
ÇERKESLER VE ÇERKES DOSTLARI ZEFES ŞEŞ’TE BULUŞTU
ODTÜ Mezunlar Derneği tarafından Derneğimizin katkılarıyla 27 Mart'ta düzenlenen “Zefes Şeş” etkinliğinde Çerkes gelenekleriyle ilgili belgesel gösterimleri, geleneksel el sanatları tanıtımı ve kitap satışı yapıldı.El sanatları standında sergilenen geleneksel Şharıhonlar, Apetelha, Çise, Dışeyıdağe Kamış, Avuj, Gediene -Çetyıne,Denleç, Dışe Yıdağeler, Bazar Yıdağeler büyük ilgi gördü.
Akşam, Dargavs Kafkas Etnik Müzik Topluluğu'nun şarkıları eşliğinde dans gösterisiyle devam etti. Elbruz Halk Dansları Topluluğu'nun ilk emektarlarından Türkan ve Yavuz Altun'un katılımıyla renklenen gecede nesilden nesile Elbruz ruhu canlandı.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.