“Çerkes Sürgünü Üzerine: Travma, Hafıza ve Kimlik” Konferansı Düzenlendi
![“Çerkes Sürgünü Üzerine: Travma, Hafıza ve Kimlik” Konferansı Düzenlendi](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/20170520_200128.jpg)
“Çerkes Sürgünü Üzerine: Travma, Hafıza ve Kimlik” Konferansı Düzenlendi
21 Mayıs Çerkes Soykırımı ve Sürgünü Anma etkinlikleri kapsamında,Çerkes Derneği ve Kafkas Dernekleri Federasyonu tarafından “Çerkes Sürgünü Üzerine: Travma, Hafıza ve Kimlik” konulu konferans düzenlendi.Tarih Bilimci Valeri N. Sokurov'un araştırmalarını aktardığı konferansa üyelerimiz tarafından ilgi büyüktü.Konuşma sonunda yapılan soru-cevap kısmında katılımcıların akıllarındaki soru işaretleri giderildi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.