Sonraki

Önceki

"Çerkes Soykırımı" Konulu Konferans Yapıldı


5 Mayıs 2013 Pazar derneğimiz tarafından bu faaliyet döneminin son konferans etkinliği yapıldı. Tes-İş konferans salonunda iki oturum halinde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak yurtdışından ve yurtiçinden konuşmacılar katıldı.

 

"Çerkes Soykırımı, Soçi 2014 ve Yükselen Çerkes Muhalefeti" adlı etkinliğin "Dışarıdan Bakış" alt başlıklı ilk bölümünde Sayın İrma Kreiten "Avrupa Medeniyeti ve Bati Kafkasya'da Kolonyal Şiddet" başlıklı bir sunum yaptı.

 

İkinci konuşmacı olan Sayın Prof. Walter G. Richmond ise "Çerkes Soykırımının Faillerinin Tanımlanması" başlıklı tebliğini sundu.

 

Programın ikinci oturumunda Çerkes Hakları İnisiyatifi adına Sayın Murat Özden, Çerkesya Yurtseverleri adına Sayın Bülent Bursa, Jineps Gazetesi adına sayın Elif Ergün, Kafkas Dernekleri Federasyonu adına Sayın Murat Canlı ve son olarak Kafkasya Forumu adına Sayın Alper Hraça konuyla ilgili kendi kurum ve organizasyonlarının görüşlerini dile getirdiler.

 

Yaklaşık 150 kişinin büyük bir sabır ve dikkatle izledikleri program sonunda katılımcılardan oldukça olumlu tepkiler alındı.

 

* Her iki oturumda yapılan konuşmaların tam metinleri en kısa sürede derneğimiz tarafından yayınlanacaktır.

12377 kişi görüntüledi. Yazıcı Sürümü
İçeriği Paylaş: