"Çerkes Soykırımı" Konulu Konferans Yapıldı
"Çerkes Soykırımı" Konulu Konferans Yapıldı
5 Mayıs 2013 Pazar derneğimiz tarafından bu faaliyet döneminin son konferans etkinliği yapıldı. Tes-İş konferans salonunda iki oturum halinde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak yurtdışından ve yurtiçinden konuşmacılar katıldı.5 Mayıs 2013 Pazar derneğimiz tarafından bu faaliyet döneminin son konferans etkinliği yapıldı. Tes-İş konferans salonunda iki oturum halinde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak yurtdışından ve yurtiçinden konuşmacılar katıldı.
"Çerkes Soykırımı, Soçi 2014 ve Yükselen Çerkes Muhalefeti" adlı etkinliğin "Dışarıdan Bakış" alt başlıklı ilk bölümünde Sayın İrma Kreiten "Avrupa Medeniyeti ve Bati Kafkasya'da Kolonyal Şiddet" başlıklı bir sunum yaptı.
İkinci konuşmacı olan Sayın Prof. Walter G. Richmond ise "Çerkes Soykırımının Faillerinin Tanımlanması" başlıklı tebliğini sundu.
Programın ikinci oturumunda Çerkes Hakları İnisiyatifi adına Sayın Murat Özden, Çerkesya Yurtseverleri adına Sayın Bülent Bursa, Jineps Gazetesi adına sayın Elif Ergün, Kafkas Dernekleri Federasyonu adına Sayın Murat Canlı ve son olarak Kafkasya Forumu adına Sayın Alper Hraça konuyla ilgili kendi kurum ve organizasyonlarının görüşlerini dile getirdiler.
Yaklaşık 150 kişinin büyük bir sabır ve dikkatle izledikleri program sonunda katılımcılardan oldukça olumlu tepkiler alındı.
* Her iki oturumda yapılan konuşmaların tam metinleri en kısa sürede derneğimiz tarafından yayınlanacaktır.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.