Çerkes Kısa Film Atölyesi Başladı
Çerkes Kısa Film Atölyesi Başladı
Derneğimiz tarafından düzenlenmekte olan “Uluslararası Kısa Film Yarışmasına” teorik destek sağlamak amacıyla düzenlenen atölye çalışmalarımızdan ilki bugün gerçekleştirildi.
Senaryo konulu ilk atölyemiz, Ankara Üniversitesi’nden Sayın İbrahim Dizman tarafından gerçekleştirildi. Senaryo yazımı konusunda teorik bilgilerin aktarıldığı atölyede kısa örnekler üzerinden senaryo uygulamaları da değerlendirildi.
Oldukça faydalı olduğunu düşündüğümüz atölyeye katılımından dolayı Sayın İbrahim Dizman’a ve bütün diğer katılımcılara teşekkür ederiz.
Atölye çalışmalarımız yarın ve gelecek hafta sonu düzenlenecek olan Belgesel Yapım ve Yönetimi, Kamera Teknikleri ve Görüntü Yönetmenliği atölyeleriyle devam edecektir.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.