Çerkes Hakları İnisiyatifi Kayseri’de Miting Yaptı
![Çerkes Hakları İnisiyatifi Kayseri’de Miting Yaptı](https://www.cerkes.org.tr/images/news/large/chimiting.jpg)
Çerkes Hakları İnisiyatifi Kayseri’de Miting Yaptı
Çerkes Hakları İnisiyatifi Ankara ve İstanbul mitinglerinin ardından Kayseri’de üçüncü mitingini yaptı.
29 Nisan Pazar günü Kayseri Fuar önünde yapılan mitingde ÇHİ yönetim kurulu ve organizasyon komitesi üyeleri anadil eğitimi, Çerkesce radyo ve televizyon taleplerini dile getirdi. Mitingde ayrıca Kabardey-Balkar İnsan Hakları Derneği Başkanı Hatajuko Valeri de bir konuşma yaparak daha küçük milletler dillerini koruyabilmesine rağmen Çerkeslerin bunu yapamadıklarına ve Çerkeslerin dillerinin korunması gerektiğine vurgu yaptı.
Çerkesce şarkıların da söylendiği miting Çerkes düğünüyle sona erdi.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.