ÇERKES EL SANATLARI ATÖLYE ÇALIŞMASI BAŞLIYOR!
![ÇERKES EL SANATLARI ATÖLYE ÇALIŞMASI BAŞLIYOR!](https://www.cerkes.org.tr/images/articles/large/89116817_2920777454647866_4685035886520303616_o.jpg)
ÇERKES EL SANATLARI ATÖLYE ÇALIŞMASI BAŞLIYOR!
Kadınlar Komisyonumuz tarafından organize edilen ve Mart ayı boyunca devam edecek olan Çerkes El Sanatları atölye çalışmamız 7 Mart Cumartesi 11.00'de Yaşamkent Sosyal Tesisleri'nde başlayacaktır.Melekhan ATALAY eğitmenliğinde gerçekleştirilecek olan atölye çalışmalarımıza katılacak olan kişilerin 05365119046 numaralı telefondan kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
Notlar:
1- Atölye çalışmalarımız dernek üyelerimize yönelik olup, üniversite öğrencilerimiz için ücretsizdir.
2- Katılım gösterecek kişilerin temin etmesi gereken malzemeler aşağıda belirtilmiştir:
1. Hafta (Vağe Dokuma Atölyesi):
Farklı renkte iki çile yün yada koton yumak, 1 adet A4 boyutunda karton, yapıştırıcı ve makas.
2. Hafta (Denlhek Yapımı Atölyesi):
1 çile kaytan, 3 adet A4 boyutunda karton, yapıştırıcı ve makas.
3. Hafta (Adıge Nakışında Altın İşlemeciliği Atölyesi):
Makine nakışında kullanılan sim, sime uygun renkte ince koton ip, kasnak-gergef, nakış makası, yorgan ipi (yumak şeklinde olabilir), dikiş malzemeleri.
4. Hafta (Şağe Dokuma Atölyesi):
10 adet dokuma kartı, iki renk yün ip, bele sabitlemek için kemer.
KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Moskova’da gerçekleştirilen, masum sivilleri hedef alan menfur terör saldırısını şiddetle kınıyor, saldırıdan etkilenenlere acil şifalar diliyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına en derin taziyelerimizi sunuyoruz.
MESLEK GRUPLARI İFTAR PROGRAMI
Ankara Çerkes Derneği meslek toplantılarına bu yıl da iftar programları ile devam ediyor. Ankara’da yaşayan benzer sektörlerde yer alan üyelerimizi bir araya getirmek, üyelerimiz arasındaki mesleki dayanışma ve dostluğu artırmak amacıyla düzenleyeceğimiz iftar programlarında tüm hemşehrilerimizi derneğimize bekliyoruz.
KAMUOYUNUN DİKKATİNE
Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan’ı basına yansıyan ve katıldığı programlarda sarf ettiği iddia edilen, toplumumuz hakkında kabul edilemeyecek anlamlar yüklü sözleri dolayısıyla şiddetle kınıyoruz.
FİTRE, ZEKAT ve BAĞIŞLARINIZLA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK OLUN!
Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın ön planda olduğu Ramazan ayında fitre, zekat ve bağışlarınızı ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıyoruz.
RUSTAM YAKHIKHANOV 10. ULUSLARARASI ÇAĞDAŞ SANAT FUARI RESİM SERGİSİ
7-10 Mart 2024 Tarihleri arasında 10. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Ankara’da resim sergisi olan Çeçen Ressam Rustam Yakhikhanov’da bu fuarda resimlerini sergileyecek. Detaylı etkinlik programı ve bilet satın almak için artfairankara.com websitesini ziyaret edebilirsiniz.