ÇERKES DERNEĞİ’NDE ÇOCUK KLÜBÜ FAALİYETLERİNE BAŞLADI!
ÇERKES DERNEĞİ’NDE ÇOCUK KLÜBÜ FAALİYETLERİNE BAŞLADI!
Geleceğimizin temeli olan çocuklarımızın,dans kursu dışında da sosyal ilişkilerinin güçlendirilmesi amacıyla, farklı aktivitelerinden geliştirilmesi gerekmektedir.
Sayın Üyelerimiz,
Geleceğimizin temeli olan çocuklarımızın,dans kursu dışında da sosyal ilişkilerinin güçlendirilmesi amacıyla, farklı aktivitelerinden geliştirilmesi gerekmektedir. Neler yapılabileceği ile ilgili olarak değerli velilerimizle yapılan görüşme ve toplantılar sonucunda bir çocuk kulübünün kurulmasına karar verilmiştir. Bu kulübün temel hedefleri, 0-14 yaş arası çocukların arkadaşlık bağlarının kuvvetlenmesini sağlamak, ortak paylaşımları birlikte geliştirmek, Çerkes kültürünü tanıtmak, toplum içerisinde bulunmalarını sağlamak ve veliler arasındaki etkileşimi, diyalogları artırmaktır.
Velilerimizin katkıları ile periyodik olarak çocuklara yönelik çeşitli aktivitelerin yapılmasına karar verilmiştir. Şu anda kesinleşen aktivite programı şu şekildedir:
Her ayın 2. Cumartesi akşamı ve her ayın 4. Pazar günü dernek binamızda faaliyetler sürdürülecektir. Bu faaliyetler mevsim koşulları ve ilgili ay ve haftanın özelliğine göre çeşitlilik gösterebilir. Bu günler içinde, Dernekte çocuklara yönelik çizgi sinema gösterimi, öykü anlatımı, belgesel sunumu, resim çalışması gibi faaliyetler gerçekleştirilecektir. Sonrasında farklı mekanlarda velilerle beraber sosyo – kültürel aktiveler yapılaması planlanmaktadır. (sinema, tiyatro, spor, piknik vb.)
Bu bağlamda 2013 yılının ilk ayında Kafkasya’ dan öykü anlatımı ve sonrasında resim çalışması ile faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. Yapılan çalışmalardaki çıktılar olan resimler derneğimize görülebilir.
Bu konuda fikirleri, eleştiri ve önerileriyle emeklerini esirgemeyen ilgili ailelerimize, emek veren kendisi küçük ama yürekleri kocamançocuklarımıza bir kez daha tüm kamuoyumuz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Faaliyetlerimize katılım için dernek üyeliğinin yeterli olduğunu hatırlatıyor ve tüm çocuklarımızı ve ailelerimizi bu güzel paylaşımlara katılmaları için derneğimize davet ediyoruz.
Saygılarımızla,
Çerkes Derneği
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.