Ankara Çerkes Derneği, sezon finalini 2 Haziran Perşembe günü Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yaptı. Yeni koreografilerin yer aldığı dans ve müziklerle sezonun kapatıldığı etkinlikte, Elbruz, Elbruz çocuklar ve minikler ile Kazbek halk dansları toplukları ve Çerkes Derneği Keman Grubu sahne aldı. Dernek çatısı altında çalışmalarını yürüten Badin Müzik Grubu da, Çerkes ezgilerinden oluşan repertuvarı ile gecede yerini aldı. Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı (KAFFED) Yaşar Aslankaya ile Ankara Çerkes Derneği Başkanı Murat Özden’in açılış konuşmaları ile başlayan geceye Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra binlerce Ankaralı da katıldı.
TURGUT ALTINOK DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok beraberindeki heyet ile birlikte 24 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.
DUHAN KALKAN DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı Duhan Kalkan 21 Mart Perşembe akşamı derneğimizi ziyaret etti.
DÜZCE KAFKAS ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK!
Düzce Çerkeslerinin tarihsel sürecini sanatsal bir dille anlatan Düzce Kafkas Anıtı rölyefinin açılış töreni 16 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi.
HÜSEYİN CAN GÜNER DERNEĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Yaklaşmakta olan 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner 10 Mart Pazar günü derneğimizi ziyaret etti.